16.juunil toimuval võru keele päeval „Üts päiv muusõumin“ püüame kõnelda võru keeles, seda toetavad mängud, mõistatamised ja muud tegevused. Päeva keskele jääb lõunapaus koos mõnusa kartulipudru ja musta leivaga. Laagripäeva sisustavad teiste seas Võru Instituudi töötajad Triin Toom ja Evely Haug ning Kreutzwaldi muuseumi tegevusjuht Marika Sepp. Päeva jooksul peaks selgeks saama nii mõnigi võrukeelne sõna, väljend, laul ja laulumäng. Eks passi võru keel ju hästi muuseumi vanade hoonete keskele, kus seda on ammu ennegi pruugitud.

30. juunil kutsume lapsi koos perega osa saama laagripäevast „Üks päev taluperena“. Päeva jooksul proovime mitmesuguseid talutöid, põikame veskile ja koolimajja, õpime vana käsitööd. Et talupere-tunne oleks tugevam, võib selga panna linased rõivad ning muidugi ära unustada nutivahendid.

Laagripäevale saab registreeruda telefonidel 7970 310, 5801 8601 või e-aadressil polvamaa@wi.ee. Registreerumine lõpeb vastavalt 14. ja 28. juuni hommikul kell 10. Koos eelkooliealise lapsega peab laagris osalema täiskasvanu või vanem õde-vend. Päev maksab lapsele ja noorele 14 eurot, täiskasvanule 18 eurot. Hinna sees on lõunasöök hinnaga 6 eurot.

Laagripäeva lõpus ei pea kohe lahkuma, vaid võib muuseumis kuni selle sulgemiseni (kell 18) ringi vaadata. Seega saavad vanemad tulla lastele järele pärast tööpäeva lõppu.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.