Kaasamängitav jõuluetendus „Jõulusoki suur süda“
Nigulapäevast toomapäevani ootab Karilatsi Vabaõhumuuseum jõuludest pajatavasse muuseumitundi. Jätkuvad juba eelmiste jõulude ajal alguse saanud jõulusoki seiklused. Aastaga muuseumis palju tarkust kogunud jõulusokk avab tulijatele oma südame ja kutsub kõiki jõulude eel heategusid tegema. Jõulusoki SUUR SÜDA mahub küll parasjagu sokisäärde, kuid peale headuse ja helgete jõulumõtete mahub sinna sisse veel küllaga teadmisi-õpetusi vanadest ja uuematest jõulukommetest, lustlikke mänge ja laulujorusid ning kes teab, missuguseid üllatusi sokk veel endas peidab.

Tavapäraselt on jõuluaja külastajad lastegrupid, aga Karilatsi on alati oodatud ka täiskasvanud. Juba aastaid pakub muuseum jõulude ajal näitemängu paljude salapäraste ning toredate tegelastega, kes haaravad osalejad kaasa oma toimetustesse, õpetavad jõulusalme ja rahvamänge. Ringkäik viib erinevatesse pühadeootel hoonetesse ja saab palju ka õues möllata. Pealtvaatajaks ei jää keegi.

Pühade kohta on vanarahvas öelnud – härgadega tulevad, hobustega lähevad. Karilatsi Vabaõhumuuseum loodab, et jõuluprogramm meie juures aitab kallid pühad kiiremini kohale tuua.

Seiklused toimuvad 6.-21. detsembril (kestus umbes 1,5h).
Muuseum avatud kl 9-16.
*Peredele ja üksikkülastajatele 14. detsembril, kl 11 ja 13.
Vajalik eelregistreerimine.

Vaata lisa www.karilatsimuuseum.ee

Teksti koostas Marge Luude


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.