Traditsiooniliselt tutvustavad meie ajutised näitused muuseumi kogusid. Selle aasta näitusega koolimajas „Pesu või mõsu“ väärtustame ja hoiame oma mitmekesist kultuuriruumi, mille üks osa on ka pesukultuur.

Kutsume taas kaasa lööma heina- ja põllutöödel. Augustis ootab huvilisi noori kolmepäevane võru keele laager, aga toimuvad ka suvevaheaja ühepäevalaagrid.

Tänavu on „Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024“ aasta. Karilatsi Vabaõhumuuseum osaleb kultuuripealinna põhiprogrammis projektiga „Pärandoskuste taaselustamine“: õpime tundma taimi ja tegema puutööd, samuti kasvatame kanepit. Kevadest sügiseni on huvilistel võimalik osa saada kiukanepi külvamisest, kasvatamisest, koristamisest ja esmasest töötlemisest. Muuseumi tuulikus on alates maist Saverna kooli õpilastööde näitus ja rahvamajas muuseumi ajalugu tutvustav fotonäitus. Juunis ja juulis etendub muuseumis Miksteatri suvelavastus „Rongirüüv“.

Avatud on muuseumipood, külalistel on võimalik teha mõnus kohvipaus koos jäätisega vabas õhus. Kuni sügiseni oleme avatud iga päev. Tule Karilatsi Vabaõhumuuseumi ja saa osa endisaegsest eluolust!


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.