Muuseum kogub

Kutsume Vana-Võromaa õpetajaid, õpilasi ja kõiki huvilisi jäädvustama koolielu läbi fotode.

Muuseumis on palju fotosid koolidest vanal ajal ja nõukogude ajal, kuid puudu on tänased koolid. Lapsi jääb järjest vähemaks ja nii mõnigi tänasel päeval tegutsev kool võib olla mõne aja pärast suletud koolide hulgas.

Ootame fotosid koolimajadest (nii seest kui väljast), koolielust, sündmustest, traditsioonidest, õpetajatest, õpilastest ja kõigest huvitavast, mis kooliseinte vahel toimub ja võiks tulevikus huvitav vaadata olla.

Fotole soovime kindlasti juurde, mis sündmuse või objektiga on tegu, kes pildistas. Kui on huvitavaid fotosid varasemast ajast, võtame needki hea meelega oma kogusse.

Tänavu (2021.a.) möödub 255. aastat Karilatsi kooli asutamisest. Karilatsi kool töötas 1972. aastani.

Inimestega fotode kohta palume teie luba neid fotosid avalikult kasutada.

Jäädvustame koos, mida näeme täna!

Fotod palume saata: polvamaa@wi.ee; tiiu.niinemagi@wi.ee

Küsimuste korral vastame: 56 63 09 73 (Tiiu Niinemägi);  79 70 310

Kogudega saab tutvuda: Karilatsi Vabaõhumuuseumi kogud MuIs-s

Kogumistöö üldpõhimõtted

 • Karilatsi Vabaõhumuuseum kogub vaimset pärandit, suulist pärimust, fotosid, väiketrükiseid arvestades Põlva maakonna territoriaalseid piire (1950 kuni tänaseni). Lisaks kogutakse omavalitsutega seotud sümboolikat ja meeneid.
 • Muuseum kogub esemelist materjali ja vaimset pärandit vana Liivimaa piirides arvestades muuseumi teemavaldkondi (omavalitsuste ajalugu), kogude terviklikkust ja kogutava materjali eksponeerimise võimalikkust.
 • Karilatsi Vabaõhumuuseum ei võta kogusse esemeid, mis ei lähtu muuseumi teemast ja mida ei ole võimalik eksponeerida ega hoiustada.
 • Muuseum arvestab kogumisel esemete kultuuriloolist väärtuslikkust. See tähendab, et kogutav ese peab andma/annab uusi teadmisi piirkonna ajaloost ja muuseumi teemast, täiendama muuseumikogu kui tervikut ja lisama võimalusi näituste koostamisel ja täiendamisel.
 • Muuseum arvestab kogumistöös materiaalse pärandi kasutuskõlblikkust hariduslikel ning uurimuslikel eesmärkidel.
 • Kogumisel eelistab muuseum esemeid, millel on piirkonnaga seotud legend ja /või on teada kes, kuidas ja milleks seda kasutas.
 • Muuseum ei kogu arheoloogilisi ega loodusteaduslikke materjale (herbaariumid, kaavikud, kivistised jne).
 • Abikogusse võetakse materjale lähtuvalt haridusprogrammide vajadustest.

Kogude kohta täpsemat informatsiooni saab Karilatsi Vabaõhumuuseumi koguhoidjalt. Selleks helistage tööpäeviti kella 9-15 muuseumi telefonil 797 0310 või saatke e-kiri aadressil: põlvamaa@wi.ee. Loomulikult võib Karilatsist tööpäeviti ka läbi astuda, kuid siis oleks parem ette teatada (tel +372 5801 8601, 7970 310).

Koguhoidja Tiiu Niinemägi.

Muuseumikaart

Muuseumikaart on Eesti muuseumide digitaalne ühispilet, millega saad aasta jooksul külastada rohkem kui 100 muuseumi, galeriid ja elamuskeskust üle Eesti. Kaart maksab 59 €.

Broneeri külastus

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid