Karilatsi Vabaõhumuuseum on alates 2. maist taas avatud iga päev – algab suvehooaeg. Juba mais ootavad huvilisi lisaks püsiekspositsioonile uued väljapanekud: tuulikus saab vaadata Kauksi kooli õpilaste töid ja alates 15. maist on muuseumi rahvamajas avatud Põlvamaa liikumisharrastusi tutvustav fotonäitus. Mõistagi saab Karilatsis endiselt õppida ja harjutada töövõtteid, mida vanasti igapäevaelus vaja läks.

Suvehooajal ootab Karilatsi Vabaõhumuuseum kaasa lööma heinaniitmisel ja kaarutamisel, tuleb puutöö-õpituba ning traditsiooniline kolmepäevane võru keele laager, lisaks ühepäevased koolivaheaja laagrid.

Aasta 2023 on Eestis sauna-aasta ja meiegi suitsusaun ootab uudistajaid. Juba mai lõpus toimub koolitus, kuidas valida suitsusauna kerisekive, nii mõnegi suvise teemapäeva sisuks on saun ja saunakombed.

Käsitööaidas saab vaadata käterätikuid muuseumi kogust ning koolimajas suvenäitust muuseumi nii-öelda köögipoolelt. Möödunud aasta oli muuseumile hea: lisandus palju esemeid, fotosid ja dokumente. Mõned annetused olid erilised, mõned põnevad – suvehooaja näitusel on valik neist näha ehk saab aimu, kuidas tulmest saab museaal.

Muuseumi tuulikut ilmestab näitus Kauksi kooli õpilastöödest. Paraku on Kauksi kool üks neist väikekoolidest, mis sellel kevadel oma uksed sulgeb. Olgu see väljapanek väikseks järelehüüdeks.

Muuseumi rahvamajas saab 15. maist vaadata fotonäitust, mis tutvustab Põlvamaa liikumisharrastusi.

Juba maikuus ootavad huvilisi traditsioonilised sündmused – muuseumiöö ja „Postitee pillerkaar“.

Avatud on muuseumipood. Külalistel on võimalik teha mõnus kohvipaus koos jäätisega vabas õhus.

Tule külla Karilatsi Vabaõhumuuseumi alates 2. maist ja saa osa elust eelmisel sajandil!


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.