Lehekuus ootab Karilatsi Vabaõhumuuseum külla nii lasteaiarühmi kui kooliklasse. Lasteaialastele ning 1. klassile sobib muinasjututund „Ükskord ammu, ammu…“. Igas muuseumimajas ja -kohas saab tuttavaks ühe rahva- või muinasjutuga, lisaks lahendame mõistatusi ja mängime. Samuti sobib väiksematele vana aja mänge ja mänguasju tutvustav „Karjalapse mängumaa“.

Esimese kooliastme õpilastel tasub osaleda vana aja kooli tutvustavas „Karilatsi koolitunnis“, vanematele õpilastele kõneleb samal teemal muuseumitund „Kikas kutsus kooli“.

Vanemate kooliastmete puhul võib muuseumi külastuseks planeerida kogu koolipäeva, tulla mitme klassiga ning võtta ühes lõunasöögi. Päeva saab põimida nii õpetajate ainetunde kui ka muuseumitunde. Päevase liikumisnormi saab täis, kui teha muuseumimaastikul läbi orienteerumismäng „Otsi sihti!“ või vana aja võistlus- ja liikumismängude tund (teatevõistlused, rahvalikud jõukatsumised, liikumis- ja laulumängud).

Karilatsi Vabaõhumuuseumi kodulehelt leiab iga klassi jaoks sobival teemal muuseumitunni või tegevuse. Muuseumitundide kohta Karilatsis ja teistes Vana-Võromaa muuseumides leiad infot kodulehelt:  https://wi.ee/et/muuseumid/elamusope-muuseumis/.

Muuseumi avaral territooriumil on võimalik tunde pidada vabas õhus, sisenedes ruumidesse vaid väikestes gruppides. Külastusi saab broneerida muuseumi kodulehel, telefonidel 797 0310, 5801 8601 või e-postiga polvamaa@wi.ee. Tervislik valik sel kevadel on kindlasti Karilatsi Vabaõhumuuseum.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.