Laupäeval, 21. mail kella 10–18 toimub vanal Tartu-Võru maanteel traditsiooniline „Postitee pillekaar“. Loomulikult võtab pillerkaarist osa Karilatsi Vabaõhumuuseum. Päeva juhib lõbus mölder, kes laupäevale kohaselt paneb hommikul kütte suitsusauna. Täistundidel alates kella 12-st toimetab mölder veskis ja selle ümbruses, pannes külastajad proovile jõu- ja osavusmängudes, kiiruses ja taibukuses. Möldri abilised pakuvad kogu päeva mitmesuguseid tegevusi, meisterdamisvõimalust ja pillilugusid.

Muuseumi suvehooaja näitus „Üheksa korda mõõda…“ on tänavu laienenud peale koolimaja teistessegi hoonetesse ning kutsub käsi külge lööma nii magasiaidas, veskis, elumajades kui ka käsitööaidas. Lisaks saab mängida mõõtmise-kaalumise teemalist otsimismängu.

„Postitee pillerkaarist“ saab Karilatsis osa muuseumipääsmega.

Lõbus päevane pillerkaar jätkub muuseumiööga, mis kestab kella 18–23. Seekordse muuseumiöö teema on „Öös on unistusi“. Sumedas suveöös on mõnus muuseumi avaral territooriumil jalutada, veski kõrvalt väikeselt Põlvamaalt unistusi-ennustusi otsida, hoonetesse põigata ja loodusmaterjalist mandalaid valmistada. Öös võid voolida ka tohutükist paadikese, millega oma unistused oja vooluga laia maailma saata, ning unistuste viiside saatel kuulata käsitöötares muinasjutte, mis pajatavad inimeste unistustest, nende täitumisest või luhtumisest.

Muuseumiööl kehtib Karilatsis kõigile 1-eurone pääse.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.