Septembrikuu Karilatsis teeb sissejuhatuse sügisesse

Septembris kutsub Karilatsi koolipreili lapsi vana aja kooli lugema, laulma, mõistatama ja tindiga kirjutama. Poolteist tundi muuseumis annab ülevaate kooliskäimisest enam kui sajand tagasi ning tutvuda jõuab ka teiste muuseumi hoonetega.

Aega 50 aastat tagasi viib muuseumitund „Pioneeri päev“, kus õpime tegema kaelarätile sõlme, lahendame salakirju ja paneme proovile rivis marssimise oskuse. Juttu tuleb ka eri aegade noorte- ja lasteorganisatsioonidest.

Sobiv muuseumitund keskmisele kooliastmele on orienteerumismäng „Otsi sihti!“, kus pannakse proovile nii oskus lugeda maakaarti kui ka teha meeskonnatööd.

Vanemale kooliastmele ning gümnaasiumile mõeldud muuseumitund „Kohtukulli pilgu all“ tutvustab talurahva vallakohtute töökorraldust ning värvikaid õigusemõistmise lugusid. Teeme selgeks mõisted „magasiait“, „kohtukull“ ja „vaestemaja“.

27.–29. septembrini ootame väiksemaid lapsi ja kooliõpilasi tutvuma mihklipäeva kombestikuga muuseumitunnis „Karjalaste mihklipäev“.

Muuseum julgustab õpetajaid tellima ka veebitunde, mis tutvustavad talurahva elukorraldust, rahvarõivaid ja mustreid ning rahvakalendri kombestikku. 30–40minutilisi veebitunde saab ette tellida telefonil 797 0310 või 5801 8601 või meiliaadressil polvamaa@wi.ee.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.