Lavateos on rohkete originaallauludega põimitud lugu teise maailmasõja järgsest vabadusvõitlusest ja Eesti mehe enesetõestamise vajadusest. Tegevus põhineb tõestisündinud lool: 11. detsembril 1948 kaaperdasid metsavennad Johannes Heeska juhtimisel Võrumaal Sõmerpalu jaama lähedal üliturvatud reisirongi ja röövisid sealt 152 000 rubla põllumajandusmaksu raha. Seda tegid vaid seitse metsavenda, aga nad suutsid jätta mulje, et neid on suur hulk. Rööv lõppes inimohvriteta.

Lavaloo on kirjutanud Jan Rahman. Algidee andja ja laulusõnade autor on Aapo Ilves, muusika autor Erki Meister. Lavastaja on Kristo Toots, lava- ja kostüümikunstnik Maarja Meeru (Vanemuine), koreograaf Andre Laine, lavavõitluse seadja Kaire Russ, helikujundajad Kristjan Häggblom ja Renee Trei, heli- ja valgustehnikud Martin Meelandi ja Mathias Meelandi.

Laval veel: Tarmo Tagamets, Margo Mitt, Alo Kurvits (Vanemuine), Karel Käos, Kristjan Häggblom (Vanemuine), Renee Trei, Ülo Needo, Martin Tikk, Anne-Mai Tevahi, Ülle Sillamäe jt.

 

Lavastus „Rongirüüv“ on osa „Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024“ lisaprogrammist. Tõsielul põhineva võrukeelse uuslavastuse toob vaatajate ette Miksteater. Etendused toimuvad vahemikus 27. juuni – 14. juuli Karilatsi Vabaõhumuuseumis Karilatsi külas Kanepi vallas Põlvamaal.

Etenduse piletid on saadaval soodushinnaga Piletilevis.

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/draama/etendus-rongiruuv-90122/

 

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.