Tänavu on Karilatsi Vabaõhumuuseumi peamajas, koolimajas vaadata uus suvehooaja näitus „Mis uudist?“. Väljapanek jutustab sellest, kuidas on ajas muutunud uudiste jagamise viisid ja võimalused. Kui ammusel ajal levisid uudised suusõnal kõrtsi laua tagant ja laadal kuuldust peredesse, siis täna jõuavad need katkematu vooluna igaühe „taskusse“. Välja on pandud erinevad uudiste edastusvahendid Karilatsi Vabaõhumuuseumi kogust, loomulikult rõhuasetusega minevikus. Näitusega tähistab muuseum mitut olulist tähtpäeva – näiteks möödus tänavu 215  aastat Eesti esimese omaleelse (võrukeelse) perioodiliselt ilmunud ajalehe „Tarto Maa Rahwa Näddali-Leht“ esimese numbri ilmumisest ning Põlvamaa kohalik ajaleht „Koit“ võinuks tänavu tähistada oma 70. sünnipäeva.

Tuuleveskis on üles seatud Põlva Kunstikooli õpilastööde näitus „Akrüülivalu“ (juhendaja kunstnik ja kunstiõpetaja Yyhely Hälvin). Akrüül on mitmekülgne kunstivahend, mis võimaldab valada  voogavaid ja  värvilisi maale.

Käsitöötares olev näitus pakub avastamisrõõmu käsitööhuvilistele. Heegeldatud päevatekkidest vanimad on valmistatud juba ülemöödunud sajandil ning uuemad 20. sajandi keskpaiku.

  1. juunist ootab rahvamajas vaatajaid omapärane fotonäitus „Muinasjutuline Põlvamaa taevapiirilt“. Hobifotograaf Koit Kõrveli piltidest kokku seatud näitus demonstreerib huvitavaid droonifotosid Põlvamaa erinevatest paikadest ja kauneid fotosid Linnuteest.

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.