Suvine võru keele laager Karilatsi Vabaõhumuuseumis on juba üle kümneaastane traditsioon.

Sel aastal toimub laager 6.–8. augustini ja kirjapanek on juba alanud. Laagris on oodatud osalema 7–15aastased koolilapsed, kel huvi õppida ja kõnelda võru keelt. Eelnev keeleoskus ei ole siiski vajalik ja kindlasti ei ole oodata koolitunni vormis õppimist.

Kolme laagripäeva kestel saavad lapsed osa sellistest tegevustest nagu vibulaskmine ja pärimusmängud, tutvustatakse vanu käsitöövõtteid ning toimuvad ka muuseumi-, keele- ja kunstitunnid. Võtame ette mitu matka ja loomulikult kohtume mitme toreda võru keele kõneleja ja õpetajaga.

Laagripäevade vältel saab kindlasti tuttavamaks Karilatsi Vabaõhumuuseum ja siinne väljapanek. Piilume muuseumi tagatubadesse, aga liigume palju ka värskes õhus ja õppimise vaheajal mängime üheskoos liikumismänge. Õhtuti teeme lõket, räägime jutte ja mängime-laulame. Neljapäeva õhtul, kui laager lõpeb, on muuseumi oodatud kõik lapsevanemad, vanavanemad ja õed-vennad – püüame laagrilistega ette valmistada lõbusa „aruande“ laagris tehtust ja kogetust.

Laagris osalemine maksab 45 eurot lapse kohta, ühe pere lapsed saavad allahindlust. Laagrisse tulija peab peale isiklike hügieenivahendite ning ilmale vastavate rõivaste ja jalanõude ühes võtma magamiseks vajaliku küljealuse ja magamiskoti. Magame põrandal ja kõik koos samas ruumis. Lisaks tavapärasele hommiku-, lõuna- ja õhtusöögile saab muuseumipoest osta jäätist, mahlajooke ja kakaod.

Laagrisse registreeruda ning täpsemat infot saab telefonidel 797 0310, 5801 8601 ja e-posti aadressil polvamaa@wi.ee.

Võru keele laagrit Karilatsis toetavad Võru Instituut, Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Eesti Kultuurkapital.

Marge Luude

muuseumiõpetaja Karilatsi Vabaõhumuuseumis


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.